Träningsväst

Det finns fortfarande möjlighet för klubbens medlemmar att beställa Hurtta träningsvästar med stort klubbtryck på ryggen och med namn på dig och hunden på bröstet för 695:-/st. När vi fått in 5 beställningar så beställer vi västarna.
Beställningen skickas till e-post: info@vindelnshundklubb.se med storlek och val av tryck på bröstet.

Här kan du se hur den ser ut.

Beskrivning:
Träningsväst för aktiva hundentusiaster. Västen är tillverkad av tåligt Houndtex-laminerat sporttyg. Kroppsnära form, justerbar midjelinning, bälte och hög krage garanterar att västen sitter bra när du rör dig. På västens framsida finns fyra bröstfickor med blixtlås samt två stora fickor för godis och leksaker. Stora bak- och bröstfickor ger gott om utrymme för attrapper eller tillbehör. Axelpartiet är försett med kardborreband där motiveringsleksaker kan fästas. Ringar och clips finns över hela västen. Västen har ett antal inbyggda tekniska finesser som gör träningen enklare och mer behaglig. Maskintvättbar i 40 ºC.
Storlek Bröstomfång Midjeomfång Längd
XS 98 cm 108 cm 68 cm
S 104 cm 114 cm 70 cm
M 110 cm 120 cm 72 cm
L 116 cm 126 cm 74 cm
XL 122 cm 132 cm 76 cm
XXL 130 cm 142 cm 78 cm
OBS! Stora storlekar, mät noga innan beställning.

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/8/6/7/vindelnshundklubb.se/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4383 This entry was posted in Alla inlägg. Bookmark the permalink.